Nový začátek

5. dubna 2015 v 10:06 |  Articles
Tak jsem si řekla, že začnu znovu.

(Můj předešlý blog se mi zdál už trochu dětinský a měl trochu zvláštní historii, která nesla sice bohaté, avšak ne příliš úsměvné, vzpomínky, ale řekla jsem si, že co bylo, bylo a chci tenhle rok, začít s něčím novým.)

Delší dobu mi trvalo, než jsem v sobě zase našla chuť psát. Měla jsem těžká období, přes která jsem se musela přenést a nechtěla jsem, aby se to nějak prolínalo do mých článků. Navštívil mě takový psací útlum, který přetrvával myslím už dost dlouho.

Posledních pár dnů mám potřebu si trochu vylít srdíčko s jednou větší záležitostí, která není myslím nikomu cizí. kecy, drby, klepy, pomluvy atd. Jasně, každému občas něco uletí, plácne nějakou hloupost, nebo někoho jen z hecu pomluví. Ale proč to dělat záměrně? Proč bychom tím měli někomu ubližovat? Pomsta? (co si tím chce člověk dokázat?!) Proč má někdo potřebu vymýšlet si věci, které nejsou pravda a všem je prezentovat? Je to jen ukázka toho, jak je sám se sebou nespokojený a celkově ve svém životě nešťastný?
Jsem celkem smutná z toho, jakým způsobem se naše společnost vyvíjí, ale na tom už asi nic nezměním. Jen nechápu ty jedince, kteří se v tom vyžívají a mají z toho potěšení. Nemám na mysli teď bulvár, což je kapitola sama pro sebe ale obyčejné lidi, kteří si o sobě myslí, že jsou něco víc a mají potřebu ty okolo sebe shazovat. Opravdu jsem si myslela, že tohle existuje jen v pubertálních filmech, které nemají vcelku žádný realistický podtext. Asi jsem se spletla.

Takový člověk si nejprve omotá všechny kolem prstu, poté jim našeptává hlouposti a následně dosáhne toho, čeho chtěl. Pošpinit, zahanbit nebo zkrátka zničit oběť. V těchto situacích je těžké se hájit. Zvlášť, když je obětí někdo, kdo nemá v povaze oplácet stejnou mincí, nebo špinit svým názorem (i když třeba pravdivým) iniciátora.

A z druhého pohledu.. Jsou asi věci, o kterých se někteří stydí mluvit, tak si je přetváří k obrazu svému (k takovému, kterým mohou uspokojit nenasytné uši svého okolí).

A poslední část mé výlevy zakončím asi tím nejlepším, a tedy házením viny na ostatní. Nesmyslné, nepochopitelné, neakceptovatelné. Co více dodat..

Omlouvám se za moje chvilkové rozhořčení, ale potřebovala jsem tuhle záležitost trochu vyventilovat.

- - -
 


Komentáře

1 Simix Simix | Web | 8. dubna 2015 v 20:49 | Reagovat

Už teď vypadá blog moc hezky :)
Nemám ráda pomluvy, lži, drby, kecy ,...
Navíc nesnáším, dyž na mě někdo svádí něco, za co nemůžu ...
A tak dál ...
No... každopádně Ti přeji hodně štěstí na tvém novém blogu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama