Autoškola

8. května 2015 v 11:01 |  Articles
Jedna z dalších maličkostí, která mě měsíc cepovala, abych se na silnici chovala tak, jak mám, a která mi v den závěrečných jízd a testů způsobila malou žaludeční nervózu. Ale stálo to za to!
Jsou samozřejmě případy, že se to někomu nemusí povést hned na poprvé (a toho jsem se bála asi nejvíc), ale nakonec jsem všechno úspěšně zvládla.

A jak to začíná? Nejdříve jsem si obhlídla situaci a vyvodila si z toho nějaký závěr jako, která z toho nepřeberného množství autoškol pro mě bude ta nejlepší. Spolužáky a vůbec mojí věkovou kategorií bylo tohle téma hojně diskutované, takže jsem si mohla udělat obrázek poměrně rychle. Můj taťka má naštěstí pár známých i v těchto vodách, takže pro mě nebylo tak těžké poprvé se spojit a vyřídit formální záležitosti jako přihlášku a podobně.Nadále probíhalo všechno plynule, v pořádku, na domluvě. Líbilo se mi na mém učiteli, že stačilo zavolat, jestli by nešlo to nebo ono, jestli bych si mohla procvičit ještě to a to a zkrátka, že byl mobilní, komunikativní a příjemný (uznejme, že je lepší, když na vás nikdo nekřičí a všechno se snaží v klidu vysvětlit i třeba desetkrát).

Ještě dva dny před závěrečnými zkouškami mi chyběly asi 2 hodiny jízd, takže jsme se domluvili a odjezdili je. Jenže pořád jsem se cítila taková nesvá v parkování, tak jsem mu ještě večer zavolala, jestli bych nemohla ještě ten den před zkouškami si jít zkusit parkovat. "Není problém, jasně!" byla jeho odpověď, což mě jen utvrdilo v tom, že byl i vstřícný.
V den D jsme tedy nejprve udělali testy a měla jsem jen jednu otázku špatně, takže jsem prospěla. Následovalo nějaké vyřizování papírů a ostatních záležitostí, takže jsem si mohla zajít na svačinu a potom dojít k autoškole. Tam se nejprve odjezdili motorky a potom se jezdilo autem s komisařem.

Stala se mi taková menší příhoda zrovna při parkování. Strašně se mi začala klepat noha na spojce a nešla zastavit. Tréma se mnou trochu cloumala, takže jsem si musela vyřadit a vydechnout. Komisař s učitelem mi řekli, abych si klidně vyskočila ven z auta, klidně si ho i obskákala, nadechla se čerstvého vzduchu a protáhla se. Trochu jsem se ostýchala, ale nakonec jsem teda vylezla, poskočila si u dveří, dvakrát se zhluboka nadechla a zasedla zpět. Probíhalo celkem dobře a i ve vtipném duchu, ale jak řekl můj učitel, komisař je sice fajn, ale je spravedlivý. A tak to i bylo. Když jsem se měla vystřídat s klukem, který to dělal taky, tak jsem byla už ráda, že to mám za sebou a jenom jsem se spokojeně vezla. Podepsala jsem papír, na kterém bylo, že jsem prospěla a zase mě zaplavil ten pocit štěstí.

Byla to opravdu velmi dobrá zkušenost, která mi toho spoustu dala a posunula mě zase někam dál. Poznala jsem díku tomu zase nějaké nové lidi, kterým budu vděčná za to, že teď budu moci řídit a také lidi, kteří mě v tom podporovali a přáli mi hodně štěstí.

Ještě tedy na závěr pro ty, kteří by chtěli také začít s autoškolou, tak můžu doporučit Autoškolu Vágner.
(PS: Nevím, jestli jsou webové stránky aktuální, já platila za skupinu "B" 8.900,- + 700,- úřadu za závěrečné testy a jízdy.

- - -
 


Komentáře

1 Zuzka Zuzka | E-mail | Web | 8. května 2015 v 16:30 | Reagovat

Tak gratulujem k vodičáku :D Bratovi to tiež vyšlo, ale nemal šťastie na inštruktora, takže je ešte stále celý nesvoj, keď má jazdiť a tak vlastne ani nejazdí. Čo nie je veľmi dobré, lebo keď to už raz má, tak by mal jazdiť čo najviac, si myslím. Kamarát naopak prešiel na červenú, lebo si myslel, že to stihne, tak musel, chudák, opakovať :D
Ja si plánujem robiť vodičák na jeseň, takže sa aj celkom teším aj sa bojím, ale každopádne ho chcem! :)

2 suzie-rosse suzie-rosse | Web | 8. května 2015 v 21:00 | Reagovat

[1]: Děkuji :)
To se stane. Člověk je přitom trochu vystresovaný, a tak se může stát nějaká chyba.
Ale přeji ti, abys narazila na někoho pohodového, kdo bude stejně vstřícný a příjemný jako ten můj. :)
Někteří instruktoři jsou prý opravdu přísní a jde z nich strach. Já jsem měla to štěstí, že jsem si vyhlídla myslím toho nejlepšího, jakého jsem mohla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama