Co když nezapomněl

24. prosince 2015 v 13:58 |  Articles
Zmítá mnou večerní melancholie a nechce se mě pustit myšlenka, že na všechno nejde jen tak zapomenout. Když se ohlédnu do své minulosti, tak se stalo pár věcí, které mi doslova změnily život. Byla to různá rozhodnutí a také vzestupy a pády.

Ksakru, mluv. Řekni to.

Sedím tu a polykám slzy, protože mi hlava nebere, jak se někdo může jednoduše do někoho zamilovat, když srdce není ještě úplně zahojené. Kdybych uměla psát písničky, nějakou o tom napíšu. O tom jak má někdo zlomené srdce a zamiluje se do někoho jiného, ale minulost mu dýchá na záda. Ten stín minulosti se s tím člověkem táhne jakýmkoli směrem a nikdo s tím nemůže nic dělat.

Vím, jaké to je milovat někoho nade vše. Znám to. Poprvé jsem neměla to štěstí, abych s tím člověkem byla. Ani o tom nevěděl a já jsem si po jedné smutné události začala říkat, zlomená duše. Zkrátka pocit, na který nikdy nezapomenu. Do té doby bych nevěřila, že city umí bolet i fyzicky. Jako by vám na hrudi ležel obrovský balvan a vy jste nemohli popadnout dech. Tak strašně dlouho trvalo, než jsem znovu uslyšela svoje srdce bít.
Ale nebylo to trochu špatné načasování? Protože, to co ve mně bít začalo, tak v tom druhém, chvíli předtím, bít přestalo. Uplynulo moře času a nakonec jsme spolu, ale říkám si, jestli někdy stejně jako já dokáže znovu cítit, to samé nebo něco víc než poprvé.

Právě jsou Vánoce a dneska jsem mu dala dárek (takové přáníčko a zároveň dopis), ve kterém jsem mu poprvé řekla, že ho miluji. Jenže poté, co to držel v rukou, už jsem to nemohla vzít zpět. Ne proto, že bych nechtěla, aby to věděl, ale ze strachu, že ke mně necítí to samé. Že pořád nezapomněl na to, že už jednou miloval a podruhé ta dvě slova nedokáže říct někomu jinému.

(Stalo se mi, že jsem měla vztah, ve kterém jsem tato slova používala naprosto prázdně. To jsem si ale uvědomila, až postupem času. A to je právě to, čeho se nejvíc bojím, že ho podvědomě přiměji říkat prázdná slova.)

- - -
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama