Momentálně ideální svět

20. prosince 2015 v 22:17 |  Téma týdne
Pro mě je to právě tohle období, které začalo v pátek odpoledne a nenechám si ho ničím zkazit. Hodlám si ho naprosto a plně užít. Všechno se vlastně v pátek vyřešilo a skončilo. Přišly mi šaty na maturitní ples (které se musí ještě trochu zkrátit, ale to je jen taková drobnost), přišla mi paletka k narozeninám, na kterou jsem už dlouho čekala a všechny testy mám v tomhle roce za sebou. Takže mi tak nějak začaly prázdniny.

Je to skoro neuvěřitelné, ale po dlouhé době se cítím zase tak, že dýchám a jsem šťastná. Mám skvělého kluka a to, co k němu cítím, není jen tak něco obyčejného. S ním jsem to já. Jediný kdo se tomu všemu tak trochu snaží postavit do cesty je můj táta. Nějakým svým zvláštním způsobem se mě snaží chránit, ale poslední dobou asi pociťuje, že ho už tolik neposlouchám jako dřív. Na jednu stranu jsem ty jeho řeči o tom, proč bych u někoho neměla ještě přespávat, chápala, ale teď už ne. Potkala jsem člověka, se kterým to myslím naprosto vážně, a kterého se nehodlám jen tak vzdát. Tento pátek jsem se mu poprvé postavila a udělala si, co jsem chtěla. Neposlechla jsem ho, abych přijela domů ještě ten den, ale vrátila jsem se až druhý den večer. A ničeho nelituji. Bylo mi krásně a nechtěla jsem, aby ta chvíle s ním skončila. Vždycky když jsem s ním, tak se ze mě stává bojovník s časem.

Byl to nejen krásný večer, ale i druhý den, kdy jsem se vedle něj mohla probudit a přitulit se k němu. Potěšil mě krásnými dárky k narozeninám a opravdu se mi líbily! Dostala jsem hřejivou sovičku, protože pořád říkám, že mi je zima (hlavně v posteli, než se mi zahřeje peřina před usnutím) a voucher do Pelíšku - kočičí kavárny v Brně. Takže jakmile otevřou a bude příležitost, tak si společně s ním vyrazím na menší výlet. Už se nemůžu dočkat!
- - -
Z jiného pohledu na toto téma se mi zalíbil projekt, který se jmenuje 1Facewatch a spočívá v tom, že si koupíte hodinky a každá jejich barva má jiný význam podle toho na co chcete přispět. Výtěžek z prodeje hodinek jde na takovou věc, kterou si zvolíte barvou hodinek.

Přimělo mě to k zamyšlení. My si tady nežijeme tak špatně a občas si syslíme až zbytečně moc peněz, které hodláme utratit za nějaký nesmysl, který třeba ani nepotřebujeme, ale toužíme po něm, protože ho prostě chceme. Nijak tím nikomu neprospějeme, nepomůžeme a časem se nám na to začne prášit, protože zjistíme, že to vlastně opravdu nepotřebujeme. Kdežto tímto projektem si můžeme udělat radost a zároveň tím můžeme někoho zachránit od vyhladovění anebo někomu prodloužit život o pár dní.

Mluvím o tom z toho důvodu, že někteří ani nevědí o takovýchto problémech a tím pádem si myslí, jak je svět ideální a jak je všechno v pořádku. A ve skutečnosti to tak vůbec není.

Takže kdyby náhodou tenhle blog někdo četl a chtěl si ještě teď někdy kolem Vánoc udělat radost a zároveň tím, někomu pomoci, tak může mrknout na tuto stránku.

Věřím, že když někomu pomůžu já, tak se mi to jednou vrátí. Tak to zkuste i Vy.

- - -
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama